Dlaczego szwajcaria jest kolebką europejskiego hotelarstwa?

Dziś wybierzemy się w podróż do kraju, który uznawany jest za kolebkę europejskiego hotelarstwa. Ponadto, Państwo to oferuje zakwaterowanie nie tylko w obiektach historycznych ale również niezwykle luksusowych. To tam właśnie znajdują się najlepsze w Europie szkoły hotelarstwa i gastronomii. Co więcej, są to tereny gdzie nie brakuje zapierających dech w piersiach cudów natury oraz fantastycznych atrakcji, nie tylko turystycznych. O jaki kraj chodzi i dlaczego jest to Szwajcaria?

Czytaj więcej

Za co hotel dostaje gwiazdki?

W dzisiejszym artykule zabierzemy Państwa w podróż po meandrach hotelarskiej administracji i odpowiemy na pytanie, które z pewnością nurtuje wielu podróżników, turystów czy po prostu osoby korzystające z usług noclegowych w hotelach. Co dokładnie oznaczają tzw. gwiazdki (*) przy nazwach konkretnych hoteli? Jakie warunki musi spełniać określony obiekt, aby mógł oznaczać się jako *, **, ***, **** czy *****? Czy system ten obowiązuje na całym świece? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poniżej!

Czytaj więcej

Czym jest slow wedding i jak je zorganizować?

Z tego artykułu dowiesz się czym ogólnie jest filozofia slow oraz poznasz jej wybrane elementy. Szczegółowo przeanalizujemy koncepcję slow wedding, podpowiadając w jaki sposób i w jakim miejscu najlepiej zorganizować tego typu uroczystość. Nie jesteście pewni, czy ta koncepcja sprawdzi się na Waszym weselu? Rozważając wszelkie za i przeciw - rozwiejemy wszystkie wątpliwości!

Czytaj więcej

Wesele bez alkoholu - czy to może się udać?

Zdecydowana większość naszych czytelników, jeśli chodzi o udział w weselach, doświadczenie ma spore. Śmiało możemy założyć, że każdy z Was, chociaż raz w życiu bawił się od późnego popołudnia do wczesnych godzin porannych następnego dnia. Przypuszczamy również, że samopoczucie pełnoletnich uczestników zabawy na drugi dzień było mocno obniżone, zarówno z powodu niewyspania jak i spożytego alkoholu. Czy jest sposób, aby tego uniknąć? W dzisiejszym artykule przedstawiamy rozwiązanie absolutne, czyli rozkładamy na czynniki pierwsze temat wesel bez alkoholu.

Czytaj więcej

Jak wybrać salę weselną

Ślub jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. W wielu krajach, również w Polsce, nieodłącznym elementem tego dnia jest przyjęcie weselne. Przy planowaniu przyjęcia, pierwszym i najważniejszym pytaniem jest: gdzie? Dokonując wyboru odpowiedniego miejsca, należy wziąć pod uwagę wiele powiązanych ze sobą czynników. Dziś podpowiadamy wszystkim aktualnym i przyszłym Narzeczonym jak wybrać idealną salę weselną.

Czytaj więcej